Last minute zájezdy Letenky Irsko další země

Turistické zajímavosti v Irsku

Killarney national park

Národní park Killarney patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Irsku. Součástí parku je oblast tří jezer Upper Lake, Mucross Lake a Lough Lane. Na těchto jezerech se nachází velká spousta ostrůvků a na ten největší z nich, který leží na jezeře Lough Lane se pořádají plavby lodí, které jsou u návštěvníků parku velice oblíbené. V celém parku je také velká řada značených cyklistických a turistických tras.

Newgrange

Pod názvem Newgrange se skrývá chodbová hrobka, která je jednou z nejvýznamnějších hrobek tohoto druhu v Evropě. Postavena byla kolem roku 3200 před Kristem a objevena byla až v roce 1699. Během vykopávek v 2. polovině 20. století, bylo zjištěno, že během zimního slunovratu pronikají sluneční paprsky do pohřební komory, čímž se tato hrobka stala nejstarší sluneční observatoří na světě.

Cliffs of maher

Útesy Cliffs of maher svou krásou vyrazí dech snad každému návštěvníkovi. Jsou vysoké 200 metrů a dlouhé 8 kilometrů. Na převisech strmých stěn útesů hnízdí alkouni a jiní mořští ptáci. Na okrajích útesů jsou vyšlapané stezky, po nichž se je možné vydat například na vyhlídkovou věž O´Brien´s Tower.