Last minute zájezdy Letenky Irsko další země

Počasí a podnebí v Irsku

Irsko omývá Atlantský oceán, a proto je počasí v této zemi ovlivňováno teplým Golfským proudem. Ten s sebou nese jihozápadní větry, které přicházejí od Atlantického oceánu a díky tomuto jevu je na území Irska téměř neustálý a často velmi silný vítr. Klima je tedy mírné oceánské a ve srovnání s oblastmi, které leží ve stejné zeměpisné šířce, je i relativně teplé. Jen málokdy se zde setkáme s výraznějšími teplotními výkyvy.

Mírné irské teploty

Denní i noční teploty jsou v průběhu celého roku i na celém území Irska poměrně vyrovnané. V zimě se jen výjimečně setkáme s mrazíky a letní teploty také nešplhají vysoko. Mezi nejchladnější měsíce z celého roku patří leden a únor, kdy se průměrná denní teplota pohybuje mezi 4-7 stupňů Celsia. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, během kterých se průměrná denní teplota pohybuje mezi 14-16 stupňi Celsia. Nejslunečnějšími měsíci jsou květen a červen, kdy slunce svítí 5 až 7 hodin denně.

Déšť

Déšť není stejně jako na dalších britských ostrovech v Irsku ničím neobvyklým a setkat se s ním zde můžete prakticky během celého roku. Prší tu dva dny ze tří a nejvíce v podzimních a zimních měsících. Úhrn srážek se tu za jeden rok pohybuje okolo 800 až 2550 milimetrů, ale vše závisí na vzdálenosti od Atlantiku.

V kraji Donegal, který se nachází u Dublinu, může v zimě napadnout mnoho sněhu. Nacházíte-li se poblíž této oblasti, dbejte na cestování po vyznačených stezkách a trasách. Nutností je i dostatek teplého oblečení a jídla. V Irsku však není moc pohoří, na kterých byste si pohodlně zalyžovali.

Teplota vody

Je jasné, že vzhledem k tamnímu podnebí nebude vysoká ani teplota vody. Nejvyšší teplota vody je v srpnu a to nějakých 16°C. Nejnižší je naopak v únoru a březnu, kdy se teplota pohybuje kolem 5-6°C.

Počasí v Irsku on-line

Click for Dublin, California Forecast Click for Clones, Irsko Forecast Click for Belmullet, Irsko Forecast